Klub milovníků knih
Klub milovníků knih je společenství nadšenců a podobných bookaholiků, jako jsem já nebo Peťa. Nejen, že knihy milujeme, ale chceme si o nich i povídat a společně sdílet zážitky z četby.
Proto se scházíme každých šest týdnů v Krajské knihovně Františka Bartoše a diskutujeme o knihách na dané téma. Vítán je úplně každý, i ten, kdo chce jen načerpat inspiraci. 

Klub jsme s Peťou založily vlastně proto, že nás hrozně bavilo si povídat o tom, co jsme četly, na co se teprve chystáme nebo co se teď čte... Říkaly jsme si, že kolem sebe nemáme moc lidí, se kterýma bychom si takhle mohly popovídat. No a obě jsme měly svůj sen o čtenářském kroužku. Já jsem snílek a proto to byla Peťa, kdo celý proces vzniku KMK "nakopnul" a byla to Lída P., kdo nám náš sen pomohl zrealizovat a vše zařídil u vedení. 
 Teď už druhým rokem klub krásně běží, schází se nás celkem početná skupinka, z nichž většina jsou stálice, ale vždy se najde i jedna či dvě nové tváře. Některé s námi už zůstanou a chodí pravidelně, jiné už se nevrátí, někdo zase chodí nepravidelně. My nemáme žádná pravidla a uvítáme mezi sebou všechny knihomily, v našem případě spíše knihomilky, neb jsme zatím jen čistě dámský klub.

Na této stránce vás budu zpravovat o jednotlivých setkáních a vždy připojím několik titulů na téma, o kterém jsme diskutovali. Především pro ty, kteří se setkání nemohli zúčastnit a hlavně pro inspiraci všem!

XIV. SETKÁNÍ (21.11.2018) Světové bestsellery

Středeční téma padlo na "Světový bestseller" neboli na knihy, které na obálce mají zlatou nebo stříbrnou placku s tímto nápisem. Toto označení uděluje Euromedia Group některým svým knihám už od roku 2013 a jsou to knihy, které v zahraničí slavily úspěch. Rozhodly jsme se probrat, jestli tyto knížky nesou označení právem, či se jen jedná o marketingový tah, který s kvalitou daných knih nijak nesouvisí.
Škoda, že se nás tentokrát sešlo méně, možná pro někoho bylo téma méně lákavé, možná někteří nepřišli, protože jim do toho něco "vlezlo". Každopádně mám pocit, že výběrem tématu jsme se tentokrát moc netrefily, leč volba probíhala demokraticky a za účasti většiny☺
I přes různé odbočky a (zajímavé) debaty mimo téma se tentokrát většina milovnic knih shodla, že značka "Světový bestseller" je od knihy spíše odradí, než naláká.
Tentokrát výjimečně mám jiný názor než většina a dovolím si jej zde napsat. Prvně bych ráda zdůraznila, že přistupuji ke všem knihám naprosto stejně a spravedlivě, ať už mají na obálce placku, holý zadek nebo vyhrály Magnesii Literu, vždy se snažím udělat si na knihu vlastní názor a čtu téměř vše, nehledě na hodnocení. Přijde mi nefér ke knize samotné a jejímu autorovi ji hned zavrhnout jen proto, že nakladatelství ji ve své produkci vyzdvihlo. Nebo proto, že většina čtenářů ji hodnotí velmi kladně. Chci se ale taky přiznat k tomu, že obecně mám ráda mainstream. Jak v literatuře, tak ve filmu. Ne že bych mainstreamové produkty vyhledávala, jen mi mnohdy přijdou působivější. Stejně tak ale miluji uměleckou scénu, jen mě občas odradí pseudoumělecká a experimentální díla. Ale to by bylo na další článek.
Nicméně, já už jsem dala mnohokrát šanci knihám označovaným "Světový bestseller" a málokdy jsem byla zklamaná. Důkazem nechť je můj malý výběr knih níže, kde jsem zařadila knihy z této edice, které mě mile potěšily, do prvního odstavce, a ty, co mě zklamaly, do odstavce druhého. Nedovolím si hodnotit a zařazovat knihy, které jsem ještě nepřečetla, proto je výběr úzký a vychází z vlastní zkušenosti. Pokud pátráte po všech knihách, které v edici Světový bestseller doposud vyšly, mohl by vám pomoci například tento odkaz na Knižní klub: https://www.knizniklub.cz/edice/79-edice-svetovy-bestseller.html

Knihy, které mě potěšily


  Nízký tlak  HvÄ›zdy nám nepřály Manželovo tajemství Stříbrná zátoka

  Manželé odvedle To nejlepší z nás NÄ›mý kÅ™ik Kam se podÄ›la Elizabeth

Zmizelá  Dívka ve vlaku  Farma   Spálená obloha

Knihy, které mě zklamaly

Život po tobÄ›  Ta pÅ™ede mnou Zázračný úklid – Pořádek jednou provždy Zamilovaná hypnotizérka

Jak vidíte, mezi Světovými bestsellery se našly i takové knihy, ze kterých jsem nebyla příliš nadšená. Ale to je přece normální. Chtěla jsem spíše ukázat, že většinou se jedná o knížky dobré, dobře napsané a také dobře hodnocené. A že je to mainstream? To by mělo být spíš důkazem úspěchu (neříkám kvality) autora!XIII. SETKÁNÍ (10.10.2018) Detektivky a thrillery

Detektivky a thrillery jsou vesměs oblíbené téma. Každý si v tom žánru najde nějakého favorita, to bezpochyby. Čím to je? Knihy tohoto žánru obsahují prvky, které jsou pro čtenáře lákavé a nutí ho číst dál. Žádnému thrilleru ani detektivce nesmí chybět notná dávka napětí, tajemno. Často před námi spisovatel něco skrývá (vraha :) a my máme pocit, že tomu musíme přijít na kloub a nutí nás to číst dál. Osobně jsem přesvědčená, že napsat thriller a detektivku nedokáže prostě každý. Romantiku nebo třeba knihu pro děti ano, ale thriller ne. Ten musí být důmyslný a chytrý. Jsou i špatné thrillery ale naštěstí se k nám a ne pulty knihkupectví mnohdy ani nedostanou. Tento žánr zažívá obrovský boom (především v Americe) a tak jsme se na něj taky zaměřily. Myslím, že každá z nás si v tom výběru našla nějaký ten "svůj" titul. Tady je výběr těch nejoblíbenějších:

      

   

        

         

         

XII. SETKÁNÍ (12.9.2018) Letní výzva KMK

Skvělá zpráva - po prázdninách jsme se sešly téměř v plném počtu. Některé z nás sice ještě dovolenkovaly, ale objevily se mezi námi i nové tváře, což vždycky vítáme!
Před prázdninami jsme se společně domluvily na zajímavé výzvě, která spočívala v tom, že si každý vylosoval jednu knížku, kterou předtím někdo jiný napsal na papírek. No a naším úkolem bylo knížku během prázdnin přečíst. Musím říct, že většina poctivě splnila, nebo alespoň knihu číst začala (jsem ostudným příkladem) a všechny chválím. Bylo skvělé, že se každý dostal ke slovu a mohl říct pár vět o knize, kterou si vylosoval a (pře)četl. Zajímavá byla taky ta různorodost názorů na jednotlivé knihy, kdy někdo zadal knihu, která se mu moc líbí, ale ten kdo ji měl za úkol přečíst z ní například vůbec nadšený nebyl. Takových případů jsme včera měly hned několik a bylo zábavné sledovat ty protichůdné názory.
Ovšem největší ponaučení ze včerejšího setkání si beru k srdci a věřím, že nejsem sama. Dozvěděla jsem se totiž, že když se mi nějaká knížka nelíbí, je to jen proto, že u čtení málo (nebo vůbec) piju.
Děkuji za radu, přiznám se že mě nikdy nenapadlo mít při čtení knížky na nočním stolku skleničku s vínem, ale něco na tom bude a hned dnes večer vyzkouším 😉

   

        

   

   

    Dobrý proti severáku  Ginny NapořádXI. SETKÁNÍ  (27.6.2018) Cesta kolem světa

Předprázdninové setkání bylo zaměřené čistě na cestovatelské knihy, takové ty, které úžasně navnadí na dovolenou, můžeme si je s sebou vzít a inspirovat se jimi, a nebo v nás vzbudí touhu po dalekých krajích.
Všechny milovnice knih tentokrát dostaly i poznávací znamení - skvělé placky s logem Klubu, aby se nám v tom světě a na nejrůznějších prázdninových toulkách neztratily a nezapomněly se po prázdninách zase vrátit.

   

   

   

Výsledek obrázku pro s veverkami na půdÄ› Kingston? PÅ™ece nalevo od Oxfordu   Výsledek obrázku pro dům v bretani

Pěšky mezi buddhisty a komunisty   Výsledek obrázku pro příbÄ›h opravdové vášnÄ›


X. SETKÁNÍ (16.5.2018) Knihy pro děti

Skvělé a opět velmi obšírné téma. Když ho na začátku roku někdo nadhodil a oficiálně se ujalo, myslela jsem, že to nebude nic pro mě. Ale o dětské knihy se pomalu začínám opět zajímat, tentokrát už ne pro sebe, ale pro svého syna sháním ty nejlepší nové knížky. Zároveň čím dál více vzpomínám na své dětství a na to, jaké knihy jsem milovala. Toto setkání bylo určitě pro všechny nostalgické. Jako správné milovnice knih vzpomínáme na své první knihy téměř se slzou v oku.
Bylo úžasné, jak jsme si navzájem připomněly knihy našeho dětství, a i když mezi námi byly patrné mírné generační rozdíly, našly se knihy, které jsme v dětství milovaly všechny, nehledě na věk. Jedním příkladem za všechny mohou být mé milované Děti z Bullerbynu. Andělka, knihovnice z dětského oddělení, nám však prozradila, že v současnosti už takovým hitem mezi dětmi nejsou. Tím jsme se v diskuzi přenesly k současné dětské literatuře. Co tedy dnešní děti a mládež čtou, když ne Děti z Bullerbynu? Peťa našla pár žebříčků těch nejoblíbenějších knih a padaly názvy jako Deník malého poseroutky, Harry Potter nebo Lichožrouti. Určitě jsme se shodly, že v současnosti vydávané dětské knihy jsou především pastvou pro oči. Někdo však zpochybnil obsah a tím naše debata bohužel sklouzla k tématu "dnešní mládež, dnešní děti, výchova/nevychovanost, atd."
Důležité však je, že při našem desátém setkání opět padlo mnoho zajímavých názvů, které mohou posloužit jednak jako inspirace nebo taky jako připomenutí krásných knížek, které jsme už třeba pustili z hlavy a rádi bychom se k nim sami vrátili nebo je "podstrčili" vlastním dětem a vnoučatům :)
Zde najdete téměř všechny tituly o nichž padlo slovo v diskuzi:

Výsledek obrázku pro žáci kopyto a mňouk na stopě    Výsledek obrázku pro zubr si hledá hnízdo    Výsledek obrázku pro legenda o pistolnici murphyové    Výsledek obrázku pro malenka kniha

 Výsledek obrázku pro Å™ez kočkou kniha Výsledek obrázku pro rok v lese kniha Výsledek obrázku pro ti otravní králíci

Výsledek obrázku pro z pohádkové postýlky   Výsledek obrázku pro 365 tučnáků   Výsledek obrázku pro paní láryfáry   Výsledek obrázku pro shakespeare fučíková

Výsledek obrázku pro co má v plínce myÅ¡   Výsledek obrázku pro botanicum   Výsledek obrázku pro dÄ›ti z bullerbynu   Výsledek obrázku pro dívka s pomeranči

Výsledek obrázku pro včely kniha    Výsledek obrázku pro babička drsňačka      Výsledek obrázku pro lichožrouti      Výsledek obrázku pro pod zemí pod vodou

Výsledek obrázku pro heidi dÄ›včátko z hor kniha Výsledek obrázku pro kdo si prdnul u dvora Výsledek obrázku pro neználek Výsledek obrázku pro to je paříž kniha

Výsledek obrázku pro dům myÅ¡ek   Výsledek obrázku pro pippi dlouha puncocha kniha   Výsledek obrázku pro deník malého poseroutky    Výsledek obrázku pro mapy kniha

Výsledek obrázku pro gabra a málinka Výsledek obrázku pro můra noční pÅ™edvánoční Dárce Výsledek obrázku pro Å¡kolák kája mařík

Výsledek obrázku pro malý princ kniha     Hilda     Výsledek obrázku pro kdo to je kdo to je kdo ten záchod blokuje     Proč nekveteÅ¡?

Výsledek obrázku pro pinocchiův sen Výsledek obrázku pro zajíček si moc rád čte Výsledek obrázku pro uprchlík na ptačím stromÄ› Výsledek obrázku pro harry potter a kámen mudrců kniha

IX. SETKÁNÍ (11.4. 2018) Ohlédnutí za povinnou četbou

Setkání Klubu milovníků knih je mimo jiné úžasné v jedné věci: máme všichni stejný zájem a knihy nás spojují a proto vlastně nebylo divu, že když přišla diskuze na téma povinná četba, všichni jsme přiznali, že jsme povinnou literaturu opravdu četli a měli ji rádi. Bohužel znám mnoho lidí, kteří kdyby naši diskuzi slyšeli, nevěřili by vlastním uším, nebo by dokonce měli pohrdlivé poznámky. Ale já jsem vlastně nadšená, že jsme se sešli taková skupina, takový výběr těch, kteří ve svých třídách na střední škole bývali výjimkami v přístupu k povinné četbě. Trochu nás rozdělily vzpomínky na konkrétní knihy z dob naší povinné četby, protože zatímco některé čtenářky vzpomínaly na tituly, které musely číst ještě před rokem 1989, my mladší jsme občas (díkybohu) vůbec netušily o existenci takových titulů. Doba se změnila a mění se pořád a proto i dnešní středoškoláci mají seznamy povinné četby mírně odlišné. Naštěstí ten základ zůstává stejný, jako byl třeba před deseti lety, ale když jsme nahlížely do pár seznamů současné školní četby, překvapily nás tituly jako třeba Žítkovské bohyně nebo knihy od Viewegha. Přinutilo nás to k zamyšlení, zda by takové knihy měly do povinné četby patřit, zda by se měly seznamy nějak výrazněji upravovat (odebírat/přidávat tituly) a taky co bychom případně do takového seznamu přidaly. A o nápady rozhodně nebyla nouze...

    

    

    Kytice Výsledek obrázku pro mácha máj kniha

    

    VIII. SETKÁNÍ (14.3.2018) Téma: Moje nejoblíbenější kniha

Středeční setkání bylo opět nabito přátelskou a veselou atmosférou. Opět jsme se sešli v hojném počtu a diskutovali na téma "Moje nejoblíbenější kniha". Padlo tak spoustu názvů napříč všemi žánry. Na jednom jsme se však shodli všechni - vybrat tu nejoblíbenější knihu je velmi těžké, téměř nemožné. Ve většině případů jsme se dopracovali k několika velmi oblíbeným knihám, z nichž jsme jednu vypíchli a doporučili ostatním. Mnoho z nás taky zmínilo, že to nejsou ani tak oblíbené knihy jako spíše oblíbení spisovatelé. Některé naše skvělé účastnice si dokonce připravily ukázku a snad všechny přinesly svoji oblíbenou knihu alespoň ukázat.
Díky tomu, že se všichni na setkání tak úžasně připravili, jsme odcházeli plni knižních tipů, jejichž přehled najdete níže.

Výsledek obrázku pro hobit kniha My dÄ›ti ze stanice ZOO Ofélie se učí plavat Nebe nezná vyvolených Výsledek obrázku pro poslední kabriolet

Deník Anny Frankové TÅ™ináct mÄ›síců SnídanÄ› u Tiffanyho StraÅ¡idla Ti otravní králíci

Výsledek obrázku pro desirée selinko Výsledek obrázku pro medojedky kniha Výsledek obrázku pro medúza loukotková Zubr si hledá hnízdo Výsledek obrázku pro láska je jen slovo

Bylo nás pÄ›t Výsledek obrázku pro zlatý kompas pullman Výsledek obrázku pro peytonův hrádek  Výsledek obrázku pro útÄ›k do egypta pÅ™es království české Výsledek obrázku pro tichá dohoda kniha

Výsledek obrázku pro irving stone agonie a extáze Výsledek obrázku pro dům na střeÅ¡e eberhart Zamrzlá loď kapitána Flinta Love story Výsledek obrázku pro vzestup juliův

Výsledek obrázku pro bratrstvo neohrožených kniha Výsledek obrázku pro kafka na pobÅ™eží Vražedný chlad Výsledek obrázku pro hledači muÅ¡lí Výsledek obrázku pro vejce a já

Poslední aristokratka Výsledek obrázku pro doktorka z domu trubačů Proč nekveteÅ¡? Výsledek obrázku pro o mé rodinÄ› a jiné zvířenÄ› Výsledek obrázku pro hraničářuv učen

VII. SETKÁNÍ (31.1.2018) Téma: Knižní novinky roku 2017

První letošní setkání Klubu bylo v mnohém výjimečné. Slavili jsme rok od založení klubu, a přesně před rokem, kdy jsme s Peťou chystaly první setkání, některé "prognózy" nebyly zrovna optimistické. Ne všichni věřili, že je možné, aby takový klub fungoval. I proto jsem šťastná, že jsme dokázaly, že náš klub nejen že funguje, ale fungovat bude i nadále. Při středečním setkání dokonce v rekordním počtu! A kromě toho, že se nás sešlo opravdu hodně, nás také potěšilo, že už jsme nalákaly i mužskou populaci. Připojili se k nám hned dva pánové! Takže skvělá zpráva - pořád lidé rádi diskutují o knihách a dokonce i muži :)
Na všechny při tomto výročním setkání čekalo malé překvapení, a to originální záložka našeho klubu, za kterou stojí především Petina kamarádka Zuzana Madejová, která vytvořila nové "logo" pro klub, ale také knihovna, bez které by to nešlo, a Baťův institut, díky kterému vznikla konečná grafika.
Takže od teď hledejte náš klub pod novým logem, a pište mi, jak se vám líbí :)
No a teď už k samotné diskuzi. Ta tentokrát směřovala do nedaleké minulosti, probírali jsme totiž loňské novinky. Diskuze byla celkem divoká a výživná. Od nových detektivek, které nesedly každému, jsme se dostali ke knihám pro ženy, které bychom tak už asi neměli označovat, neb prý vyvolávají zdání pokleslejší literatury. Největší ohlasy měla už tradičně česká literatura...
 A mě teď zajímá, zda vám chybí nějaký žánr, o kterém byste také rádi diskutovali? Jestli ano, nebojte se, ozvěte se, ať už při příštím setkání, nebo  dole v komentářích. Také pokud máte návrhy na další témata, sem s nimi! Máme už určená témata až do prázdnin, jsou to témata, o která jste si sami řekli, takže se nebojte a navrhněte i další, poprázdninová, klidně do komentářů, nebo na náš e-mail klubmilovnikuknih@gmail.com.
Příště si navzájem povíme o svých oblíbených/nejoblíbenějších knihách, "knižní ochutnávky" vítány! Budeme se těšit!

Diskutované tituly:
Výsledek obrázku pro yrsa sigurðardóttir dna Výsledek obrázku pro dívky z trajektu Výsledek obrázku pro husitská epopej V Výsledek obrázku pro manželé odvedle Výsledek obrázku pro malinka kniha

Výsledek obrázku pro chris carter hovor se smrtí Hadrový panák Velké maličkosti Marie a Magdalény Poslední

Skořápka Hana Výsledek obrázku pro s batou v džungli Stačí jen dotyk Výsledek obrázku pro otevřený hrob marsons

Můj muž, má žena Výsledek obrázku pro šílené výčitky Zase zoufalé ženy dělají zoufalé věci Dřív než ji najde Pohřběte své mrtvé

Citlivý člověk Opozdilec Výsledek obrázku pro katja kettu můra Losos v kaluži Žízeň


VI. SETKÁNÍ (15.11.2017) Téma: Magnesia Litera
Jsem moc ráda, že jsem se mohla po delší době zúčastnit středečního setkání Klubu milovníků knih. Zvláště mě potěšilo, že nám přibyly nové členky. Přesto, že jsem téma vybrala já, nemám k němu příliš blízko, ale o to jsem radši, že jsem se o knihách oceněných Magnesií Literou dozvěděla od ostatních. Většinou jsou to knihy uměleckého charakteru, je tam kategorie básní, kategorie knih pro děti... Po většině z nich bych jen na základě anotace ani nesáhla. Ještě pravděpodobnější je, že bych si ani nepřečetla anotaci. Ale díky Klubu a díky čtenářkám, které se rády podělí o svůj čtenářský zážitek, ať už kladný nebo záporný, jsem zjistila, že by se mi některé knihy dokonce mohly líbit a já si je přidávám do "wish listu".
Přesně o tom KMK je a to na něm miluji, není totiž lepší reklamy na knihu než osobní doporučení a zároveň je skvělé, že můžeme říct i: "Tato kniha byla o ničem, raději ji nečti a ušetři čas.". Ale to se u nás stává málokdy, jsme totiž milovníci knih a opravdu většina knih u nás slaví úspěch :)

A co se týče tipu na knihy, které by měly být určitě nominovány příští rok, jednoznačně u nás vítězí Hana od Aleny Mornštajnové... Uvidíme, zda uspěje.

Níže přidávám odkazy  na pár knih, které měly nejlepší ohlasy (odkaz se otevře kliknutím na obrázky). Seznam všech knih oceněných Literou najedete na oficiálních stránkách zde: http://www.magnesia-litera.cz/

Výsledek obrázku pro grandhotel rudiš  Výsledek obrázku pro domek na vinici kniha Výsledek obrázku pro vyhnání gerty schnirch Výsledek obrázku pro nebe nemá dno Výsledek obrázku pro p.s. aňa geislerová

Výsledek obrázku pro hájíček rybí krev Výsledek obrázku pro žítkovské bohyně Výsledek obrázku pro svěrák po strništi bos Výsledek obrázku pro do tmy Výsledek obrázku pro jezero bianca bellová

V. SETKÁNÍ (5.10.2017) Téma: Koláčková výzva

IV. SETKÁNÍ (7.6.2017) Téma: Knihy na dovolenou

Včera, 7.6.2017 jsme se opět sešly se skvělou skupinkou tvořící Klub milovníků knih. Tématem byly knihy na dovolenou. Toto univerzální téma nám dovolilo zahrnout knihy napříč všemi žánry a rozjet podnětnou diskuzi při kafíčku a jahodovém koláči od Peti. Zabrousily jsme do všech koutů literatury a prodiskutovaly jak knihy, ke kterým se o dovolené vracíme, tak knihy, které nám evokují teplo a léto a knihy s dovolenkovou tematikou.

Seznam knih, o kterých byla řeč, můžete opět najít níže. Tentokrát jich je opravdu hodně :) (Pro více informací o každé knize rozklikněte obrázek)

No a nyní nás čekají prázdniny, takže si chvíli počkáme, než se opět setkáme, ale já si myslím, že to uteče neskutečně rychle. A příště se sejdeme už 6. září a téma bude hodně zajímavé :) Budeme totiž mluvit o knihách, které jsme přečetli o prázdninách a nejsou to jen tak ledajaké knihy. Každý účastník si totiž mohl vylosovat koláček štěstí, který obsahoval lístek se jménem nějakého autora. A úkolem na příště je přečíst si libovolnou knihu od tohoto autora a v září nám o ní něco povědět nebo dokonce přečíst zajímavý úryvek.

A pokud jste se včera zúčastnit nemohli a autora si nevylosovali, určitě nezoufejte, máte totiž možnost to napravit. Vylosovat lístek s autorem si můžete kdykoliv do konce června buď osobně v knihovně u pultu ve druhém podlaží a nebo napište sem do komentářů či na facebook Bookaholic Jessie a my vám přiřadíme některého ze zbylých autorů. Výběr je pestrý :)

Moc se na vás těšíme v září, přijďte v hojném počtu a plni literárních zážitků. Rádi si je totiž vyslechneme!

Cesta za láskou Kouzelné koláče Rocková hvězda Výsledek obrázku pro Tanec na vzdáleném místě kniha Výsledek obrázku pro za humny nejsou lvi

Deset malých černoušků Milostné dopisy slavných mužů 1 Výsledek obrázku pro patricia shaw údolí lagun Výsledek obrázku pro kniha léta Výsledek obrázku pro woody allen bez peří kniha

Výsledek obrázku pro když nastaly deště bromfield Výsledek obrázku pro manžel na objednávku kniha Doktoři Výsledek obrázku pro adrian mole kniha Vražedný chlad

Kráva nebeská Výsledek obrázku pro když v ráji pršelo  Výsledek obrázku pro brooklyn colm toibin vydání 2010 Výsledek obrázku pro v zemi korálového stromu Výsledek obrázku pro zvěrolékař herriot kniha

Vlk a dýka Výsledek obrázku pro já a pan darcy Výsledek obrázku pro poselství růží Výsledek obrázku pro kavárna na plážiVýsledek obrázku pro achilleova píseň

Bretaňská pýcha Výsledek obrázku pro zmrzlinové sedmé nebe Výsledek obrázku pro alchymista coelho  Výsledek obrázku pro pan sommer patrick suskind Manžel v domě není pro mě

Výsledek obrázku pro dřív než ji najde Výsledek obrázku pro pod cypřišem se sklenkou ouza Modrý kámen Výsledek obrázku pro rok v provenci Výsledek obrázku pro Zygmunt Miłoszewski zapletení

Dovolenkáři Výsledek obrázku pro moje anglická babička Jsem nebe Výsledek obrázku pro coelho valkýry Peytonův Hrádek

Výsledek obrázku pro radost ze života isla dewar Létající lékařka Výsledek obrázku pro láska za časů cholery Výsledek obrázku pro miluju capri belinda jonesová Výsledek obrázku pro důchodkyně nestřílejte

Výsledek obrázku pro vypadni z mýho života davouze Výsledek obrázku pro doktore fofrem jde o život Výsledek obrázku pro freya north poslední přání Výsledek obrázku pro příběhy z olivového ostrova Fialový autobus

Babičky: Mrtvý kuchař Lékařka Samantha Jíst, meditovat, milovat Šitíčko Výsledek obrázku pro vejce a já

Výsledek obrázku pro nemáma sarah Zámožná žena Výsledek obrázku pro evanovich štvanice Sen o Somersetu Samec
III. SETKÁNÍ (20.4.2017) Téma: Beletrizované životopisy

Ač jsem se posledního setkání klubu nemohla ze zdravotních důvodů zúčastnit, kolegyně Peťa se postarala, aby klub proběhl tak, jak je zvykem. Připravila knížky, opět skvěle napekla a zhostila se své úlohy na jedničku. Debata byla výživná a i  když se né všechny účastnice připravily na dané téma, věřím, že díky inspiraci po některé ze zmíněných knih brzy sáhnou. Velký úspěch slavily životopisy výjimečných žen a tak se diskuze tak trochu zvrhla ve feministickou debatu... Účastnice totiž dospěly k názorů, že za každým velkým mužem stojí vlivná žena, kde by muži bez žen byli, posuďte sami :)
Kromě názorů na toto téma se dokonce objevily požadavky na recepty těch skvělýc dezertů, které Peťa pravidelně připravuje. Proto můžu slíbit, že se zde již brzy některé recepty objeví, ale pevně doufám, že účastnice navštěvují klub především kvůli knihám :)
Také děkuji Peti za to, že všechny pozvala na Čtení v parku, které proběhlo 4.května a reportáž z něj najdete ZDE.
Na příští setkání vybrala Peťa téma Knihy na dovolenou, neboli oddechové knihy s dovolenkovou tematikou. Já pevně věřím, že už se příštího setkání budu moci zúčastnit a jsem moc zvědavá, jaké knihy si účastníci připraví. Přijďte všichni kdo milujete knihy, budeme se na vás těšit!

Kompletní seznam knih ZDE (klikněte na odkaz).

Madame Picasso  Mata Hari  Mrs. Poe  Pařížský polibek
Poledne u Tiffanyho Pařížská manželka Paní Hemingwayová Letní host
Létala jsem za sluncem  Hotel Ritz  Grace - Kněžna monacká  Cartierova panteřice
Frida  Einstein & Einstein  Evita  Hudba pro Kláru
Ma vie – Můj život  Mánie  Baronka Blixenová  Mladí romantici

II. SETKÁNÍ (14.3.2017) Téma: Knižní předlohy ke slavným filmům

Dnes se konalo už druhé setkání KMK. Sešly jsme se ve skvělém počtu a především skvěle naladěné, takže podvečer proběhl v úžasné atmosféře. Diskutovaly jsme na téma Knižní předlohy ke slavným filmům. Každý přišel s nějakým zajímavým doporučením a hlavně myslím, že každý odešel nabit spoustou nových a dobrých tipů. Rozhodně jsme nečekaly, že se u tohoto tématu také od srdce zasmějeme. Bylo to příjemných 90 minut a kdyby nás netlačila zavírací doba knihovny, povídaly bychom klidně další hodiny... Proč? Protože jsem milovníci, resp.milovnice knih!
Chtěly jsme dojít k závěru, zda je lepší kniha a nebo film... Ukázalo se ale, že odpověď nebude tak jednoduchá. Určitě jsme se shodly, že knižní předlohy jsou ve většině případů lepší, než jejich filmová ztvárnění...ALE snad každá jsme někdy viděla alespoň jeden film, který předčil svoji předlohu. Buďme za takto kvalitní filmy rádi!
Přijďte mezi nás, příště se sejdeme už 20.dubna a zaměříme se tentokrát na zbeletrizované životopisy! No a pokud jste dnes chyběli, nebo si zapomněli zapsat některé ze spousty zajímavých tipů, níže jsem pro vás připravila výčet prodiskutovaných knih.
P.S. V knihovně v oddělení beletrie pro dospělé pro vás právě chystáme výstavku knih na téma: Klub milovníků knih doporučuje ;)

Výsledek obrázku pro cizinka kniha Výsledek obrázku pro pokoj kniha Výsledek obrázku pro hvězdy nám nepřály kniha Výsledek obrázku pro pořád jsem to já kniha
Výsledek obrázku pro papírová města kniha Výsledek obrázku pro černobílý svět kniha Výsledek obrázku pro africká královna kniha Výsledek obrázku pro čokoláda kniha joanne harris
Výsledek obrázku pro švadlena kniha Výsledek obrázku pro ptáci v trní kniha Výsledek obrázku pro na větrné hurce kniha Výsledek obrázku pro sirotčinec slečny peregrinové kniha
Výsledek obrázku pro martan kniha Výsledek obrázku pro dáma ve zlatém kniha Výsledek obrázku pro všechno nebo nic eva urbaníková Výsledek obrázku pro pí a jeho život kniha
Výsledek obrázku pro postřižiny kniha Výsledek obrázku pro pýcha a předsudek kniha Výsledek obrázku pro sága rodu forsytů 2005 Výsledek obrázku pro velký gatsby kniha
Výsledek obrázku pro desirée 1992 kniha Výsledek obrázku pro zlodějka knih kniha  Výsledek obrázku pro daleko od hlučícího davu hardy Výsledek obrázku pro terapie láskou kniha
Výsledek obrázku pro pravidla moštárny kniha Výsledek obrázku pro zmrtvýchvstání punke Výsledek obrázku pro vzpomínky na afriku kniha Výsledek obrázku pro dánská dívka kniha
Výsledek obrázku pro takoví jsme byli kniha laurents Výsledek obrázku pro madisonské mosty kniha Výsledek obrázku pro jeden den david nicholls Výsledek obrázku pro s láskou rosie kniha
Výsledek obrázku pro dobrý ročník kniha Výsledek obrázku pro muži kteří nenávidí ženy kniha Výsledek obrázku pro předčítač kniha Výsledek obrázku pro milý johne kniha
Výsledek obrázku pro jíst meditovat milovat kniha Výsledek obrázku pro snídaně u tiffanyho kniha Výsledek obrázku pro hypnotizér kniha Výsledek obrázku pro brooklyn kniha
Výsledek obrázku pro deník bridget jones helen fielding Výsledek obrázku pro než jsem tě poznala jojo moyes Výsledek obrázku pro dívka ve vlaku kniha Výsledek obrázku pro zmizelá kniha


Pokud vám pořád schází inspirace na toto téma, zde jí najdete více než dost: http://bit.ly/2mezhPH

I. SETKÁNÍ (8.2.2017) Téma: Knižní hity roku 2016

Již máme za sebou první setkání Klubu milovníků knih a jsme nadšené. Nejen, že jsme nečekaly takovou účast, ale ani takový zápal a chuť zapojit se. Myslím, že to byl příjemný podvečer u kafíčka, sušenek a carrot caku. Tímto chci poděkovat všem dámám, které se zúčastnily, nejen za to, že přišly, ale také za to, že s sebou přinesly dobrou náladu a spoustu inspirace. Už se těšíme na příští setkání!

A co všechno jsme probraly?

Spálená obloha Kulka Farma
Zabij mě znovu Servírka Dokonalý cizinec
Panství Edenbrooke Slavík Bellagrand
Ostrov s vůní čerstvého chleba Bábovky Tři přání
Jeden plus jedna Dvůr trnů a růží Dcera
Dešťová hůl Zeď vzpomínek Útok na pekárnu

2 komentáře:

  1. Milostné dopisy slavných mužů mohu jen doporučit. Pro ženy, které miluji romantiku, to bude to pravé letní osvěžení.

    OdpovědětSmazat

Četli jste některou ze zmíněných knížek? Nebo doporučujete jinou? Podělte se!